#2904 | Huwelijksbeker / Bruidsbeker zilver.

Kavel verkocht
Laat 19e eeuwse replica beker naar 17e eeuws voorbeeld. De kleding van de vrouw met wijde rok, strak keurslijf en uitstaande kraag is afgeleid van de laat zestiende-eeuwse Venetiaanse mode en direct geïnspireerd op een prent van de Neurenbergse graveur en zilversmid Paulus Flindt (1567-1631?). De huwelijksbeker was in de zeventiende eeuw een geliefd drinkspel. Bij het bruiloftsmaal werden de kelk en het kommetje gevuld met wijn, die gelijktijdig door bruidegom en bruid leeggedronken moesten worden zonder te morsen.. Duitsland , 19e eeuw, Keurtekens: Maan, kroon, 835S, onleesbaar meesterteken, 21 op schild gebruikssporen. H 10,8cm, 70,2 gram, 835/1000. Geschatte opbrengst: € 50 - € 200.
Kavel verkocht

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt