#804 | Charles II steeple cup (torenbeker), John Thompson, York 1652, zilver

Een uitzonderlijke 17e-eeuwse Engelse Steeple Cup (torenbeker). Een meesterwerk van stedelijke trots en mythische decoratie. Wij hebben het genoegen een uiterst zeldzame en museale torenbeker uit de 17e eeuw aan te bieden – een schitterend voorbeeld van de verfijnde edelsmeedkunst en symboliek uit Engeland. Deze imposante beker, vervaardigd in 1652 door John Thompson uit York, is voorzien van het originele, afneembare deksel, bekroond met een indrukwekkende torenvormige bekroning die de beker zijn naam geeft. In het midden van het deksel is een herinneringsmunt verwerkt ter ere van de geboorte en doop van prins Charles in 1630. De inscriptie op de munt luidt: In Honor Caro Princ Mag Bri Fr Et Hi Nat 29 Maii 1630. De verticale, architectonische vorm van het deksel verleent het geheel een statige en monumentale uitstraling. Het oppervlak van de beker is rijkelijk versierd met fijn gegraveerde en gehamerde zeewezens – fantasierijke figuren die verwijzen naar de geheimzinnige diepten van de oceaan en de mythische krachten die daaraan werden toegeschreven. Deze dynamische ornamenten weerspiegelen zowel de klassieke mythologie als de fascinatie van die tijd voor maritieme ontdekkingen. Centraal op de beker prijkt het stadswapen van York, prachtig gegraveerd en prominent aangebracht – een krachtig symbool van stedelijke identiteit, loyaliteit en prestige. Torenbekers als deze werden vaak vervaardigd als eregeschenk bij officiële gelegenheden of als blijk van waardering aan hooggeplaatste personen. De afwerking getuigt van het hoogste niveau van vakmanschap uit de Stuart-periode, en de staat van de beker is uitzonderlijk goed. De warme, gelijkmatige patina benadrukt de leeftijd, zonder dat enig detail aan scherpte heeft ingeboet. Deze torenbeker is niet zomaar een zilveren object – het is een monument in zilver, een viering van stedelijke trots, zeemansverbeelding en de artistieke hoogstandjes van de 17e-eeuwse Engelse goud- en zilversmeden. York, Verenigd Koninkrijk, John Thompson (of Thomason), 1652. Keurtekens: stadskeur York, meesterteken (IT boven een bloem), jaarletter X (1652). Lichte gebruikssporen. Gewicht: 1176,5 gram, 925/1000. Afmetingen (hoogte x diameter): 48 x 13.5 cm.
Charles II steeple cup (torenbeker), York 1652
Catalogi
Catalogus maart 2026
29-01-2026

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt
BIEDEN VANAF

5 februari 2026

LIVE VEILINGDAGEN

Donderdag 5 maart
Aanvang zitting: 13.00 uur
* Juwelen | Kavel 1 - 626
* Diamanten | Kavel 627 - 642

Vrijdag 6 maart
Aanvang zitting: 18.00 uur
* Zilver | Kavel 643 - 892

Zaterdag 7 maart
Aanvang eerste zitting: 12.00 uur
* Luxe Accessoires | Kavel 893 - 1033

Aanvang tweede zitting: 14.00 uur
* Horloges | Kavel 1034 - 1328

KIJKDAGEN

Het bekijken van de veilingobjecten kan zonder afspraak op de volgende kijkdagen:

  • Woensdag 4 maart 10:00 t/m 21:00
  • Donderdag 5 maart 10:00 t/m einde veiling
  • Vrijdag 6 maart 10:00 t/m einde veiling
  • Zaterdag 7 maart 10:00 t/m einde veiling
AFHALEN & VERZENDEN

Afhalen via hoofdkantoor Klaaswaal
Het afhalen van gekochte goederen in Klaaswaal kan uitsluitend op afspraak. U kunt een afspraak maken via het klantportaal. Klik hiervoor op de link in de email die u ontvangen heeft m.b.t. afhandeling en betaling. Doorloop de stappen en kies een afhaalmoment. Vervolgens ontvangt u een afhaalbevestiging per mail. U kunt de goederen afhalen op het volgende adres: Industrieweg 24, 3286 BW Klaaswaal.

  • Maandag 9 t/m vrijdag 13 maart 9:00 - 16:00

175 afhaallocaties in Nederland, België en Duitsland
U kunt uw aankopen kosteloos afhalen bij meer dan 175 locaties in Nederland, België en Duitsland. Houd rekening met een verzendtijd van 1-2 weken. U ontvangt een afhaalbevestiging op het moment dat uw kavel(s) gereed staan om te worden afgehaald. Klik hier om de dichtstbijzijnde vestiging te vinden. Geef bij de afhandeling via het klantportaal (of via veiling@goudwisselkantoor.nl) aan in welk kantoor u uw kavels wenst af te halen.

Verzenden
Voor het verzenden van uw aankopen werkt ons veilinghuis samen met Easy2Send. Easy2send biedt verzekerd transport variërend van eenvoudige koeriersopdrachten tot het vervoeren van exclusieve stukken, zowel nationaal als internationaal. De prijs die berekend wordt is afhankelijk van de grootte van uw aankoop en het bezorgadres. Als u bij de afhandeling van uw aankopen via het klantportaal "Easy2Send" als verzendwijze selecteert, ontvangt u een offerte. Ook voorafgaand aan de veiling kunt u vrijblijvend een offerte aanvragen via www.easy2send.nl/veilingen | auction@easy2send.nl | Telefoon: (+31) 88 330 0999.

Catalogi
Catalogus maart 2026
29-01-2026
BIEDEN VANAF

5 februari 2026

LIVE VEILINGDAGEN

Donderdag 5 maart
Aanvang zitting: 13.00 uur
* Juwelen | Kavel 1 - 626
* Diamanten | Kavel 627 - 642

Vrijdag 6 maart
Aanvang zitting: 18.00 uur
* Zilver | Kavel 643 - 892

Zaterdag 7 maart

KIJKDAGEN

AFHALEN & VERZENDEN

Verzenden