#1497 | Relikwiedeksel Sint-Amandus van Maastricht zilver.

Kavel verkocht
Amandus van Maastricht (ca. 600 – 680), “Apostel van de Franken”, was een 7e-eeuwse missiebisschop en stichter van kloosters en kerken in Vlaanderen, Noord-Frankrijk en Baskenland. Hij was enkele jaren bisschop van Maastricht en wordt als katholieke heilige vereerd. Hij is de patroonheilige van heel Vlaanderen en de patroonheilige van wijnhandelaren, brouwers, apothekers, herbergiers en kruideniers. Amandus wordt ingeroepen tegen reuma, verlamming, jicht, koorts, stuiptrekkingen, huidaandoeningen, epilepsie en dierziekten. Relieken van Amandus worden bewaard in vele kerken en schatkamers, waaronder de Sint-Amanduskerk in Wezeren (Vlaams-Brabant), de Sint-Elooiskerk in Kortrijk en de Sint-Petrus-en-Pauluskerk in Oberammergau. De beroemdste reliekschrijn, een vroeg 13e-eeuws stuk zilversmeedkunst van St. Amand's Abbey, bevindt zich nu in het Walters Art Museum in Baltimore. België-Vlaanderen, 17e eeuw, keurtekens: Spectro getest 93-95% zilver - gebruikssporen en schades. 26 gram, 925/1000. Afm. L 7 cm, B 5,5 cm, H 0,7 cm.
Kavel verkocht

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt