#5796 | Hollandse School, ca. 1930. "Schip in nood".

Kavel verkocht
Gesigneerd (rechtsonder)"A. de Groot, olieverf op doek. Afm.: 55 x 70 cm. Op een etiket op de achterzijde het verhaal van dit schilderij: "In 1874 liep bij een zeer zware storm de driemaster "De Zeemeeuw" uit Dordrecht aan de grond op de Ooster bij Westschouwen. Overgrootvader, Cornelis Beekman (vader van Engel Beekman 1865 - 1930) en zijn zoon Piet Beekman, Martinus Spoor en Jacob Boot zijn met een Hoogaars (kleine platbodem) uitgevaren om de schipbreukelingen te redden. Op het schilderij, welke naar aanleiding van de redding is gemaakt zijn de bemanning en redders bij de boegspriet te zien. E.e.a. overgenomen van de aantekeningen van opa Leendert Beekman (1901 - 1976). Het schilderij van Cornelis Beekman is door vererving in bit geweest van Engel Beekman, Leendert Beekman en nu in bezit van Joost Beekman."
Kavel verkocht

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt