#1599 | Russische cloisonné geëmailleerde scheplepel zilver.

Kavel onverkocht
Zeer fraai model bekroond met een cloisonné geëmailleerd knopornament, overlopend in goud verguld zilveren tussenstukje, een hexagonaal gedeelte met cloisonné emaillering, wederom een tussenstukje, een gedeeltelijk getorste steel versierd met emaillen cloisonné en een strakke, verguld zilveren steel die naar de schepbak leidt. De schepbak is eveneens voorzien van vergulding en de achterzijde is geheel gedecoreerd met emaillen cloisonné, waaronder een voorstelling van een bloem. De lepel is voorzien van een origineel houten etui met satijnen binnenzijde. Toelichting bij de herkomst: de artels in Rusland waren semi-formele coöperaties op verschillende gebieden zoals landbouw, mijnbouw en goud- en zilversmederij. Tegenwoordig zijn ze allemaal in de vergetelheid geraakt, behalve de goud- en zilversmederijen, vanwege de prachtige voorwerpen die ze produceerden en die nog steeds bestaan. Een artel is een fabriek, maar dan het tegenovergestelde van massaproductie. Ze produceerden unieke voorwerpen of kunstwerken van zeer hoge kwaliteit. Een artel mocht niet minder dan 5 eigenaars/bedienden hebben. Je mocht echter wel meer mensen in dienst nemen, maar alleen voor een korte beperkte periode. Een artel had zijn eigen regels en je was verplicht je daaraan te houden. Iedereen die er werkte was collectief aansprakelijk voor alle handelingen in het artel. Rusland, Moskou, 6th Artel, 1915, keurtekens: artel keur, Kokoshnik keur (landkeur), 84 - minimale scheurtjes in het emaille. 54,4 gram, 84 Zolotniki 875/1000. Afm. L 16.8 cm, B 4.9 cm, H 2.3 cm. Geschatte opbrengst: € 300 - € 500.

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt