#849 | No Reserve - Gelegenheidslepel, Jan Pereboom, Leeuwarden circa 1755, zilver

Een 18e-eeuwse gelegenheidslepel, uitgevoerd met een afbeelding van William en Mary. De achterzijde van de bak is voorzien van een inscriptie. De persoon die hier wordt vermeldt is geboren te Gorredijk. De inscriptie vermeld het jaar 1747, maar toen was de zilversmid Jan Pereboom nog niet actief. Toch is zijn meesterteken geslagen wat inhoud dat de inscriptie is aangebracht na de geboorte in 1747. Nederland, Leeuwarden, Jan Pereboom, circa 1755, keurtekens: meesterteken (een boom). Inscriptie: Johannes Hanses Geboren den 28 October 1747. 43,5 gram, 934/1000. Afm. L 19 cm, B 4,4 cm. Dit kavel wordt geveild zonder minimumprijs.
Gelegenheidslepel, Jan Pereboom, Leeuwarden circa 1755,

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt