#725 | Christa Ehrlich visbestek (12), model 1064, Voorschoten 1941, zilver

Christa Ehrlich was een van origine Oostenrijkse ontwerpster die van 1922 tot 1925 een opleiding volgde aan de Weense Kunstgewerbeschule van Josef Hoffmann. Voor de belangrijke internationale tentoonstelling Europäisches Kunstgewerbe in Leipzig (1927) richtte zij de Oostenrijkse afdeling in. Daar ontmoette ze Carel Begeer (1883–1956), directeur van de Koninklijke Nederlandse Edelmetaal Bedrijven (KNEB), die haar uitnodigde om moderne zilveren gebruiksvoorwerpen te ontwerpen voor de fabriek in Voorschoten. Haar ontwerpen bleken een groot succes en worden nog altijd geroemd en beschouwd als schoolvoorbeelden van de zogenoemde ‘constructieve’ of ‘modernistische’ stijl die in de jaren twintig van de vorige eeuw in zwang was. Ze had een voorliefde voor spaarzaam gedecoreerde producten met duidelijke, bij voorkeur geometrische hoofdvormen. Christa Ehrlich is tot haar pensioen bij de zilverfabriek blijven werken. De set bestaat uit zes vismessen en zes visvorken, uitgevoerd in model 1064. Voorschoten, Nederland, Zilverfabriek Voorschoten, 1941. Keurtekens: leeuw 2, Minerva, meesterteken, Designerkeur (Christa Ehrlich), jaarletter G. Lichte gebruikssporen. Gewicht: 585 gram, Afmetingen (lengte vismes): 20 cm.
Visbestek

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt
Visbestek