#708 | Wolfers Frères Art Deco kandelaber, model Wotan, Brussel 1935-1942, zilver

Een zeldzame en uiterst elegante vijfarmige kandelaber in puur Art Deco-idioom, model "Wotan", vervaardigd door het prestigieuze zilveratelier Wolfers Frères te Brussel, circa 1935–1942. Deze imposante kandelaber behoort tot de meest verfijnde creaties van de gebroeders Wolfers en getuigt van hun sublieme vakmanschap en artistieke visie. Het model "Wotan" werd door Wolfers persoonlijk geselecteerd voor de aankleding van de eertafel in het Erepaviljoen van de Wereldtentoonstelling te Brussel in 1935, een toonbeeld van Belgische kunst en design op internationaal niveau. Later werd ditzelfde exemplaar ook tentoongesteld tijdens de toonaangevende tentoonstelling ‘Art Deco Zilver Antwerpen–Brussel–Gent’ in het Sterckshof Museum te Deurne in 1996. De naam van dit sculpturale meesterwerk verwijst naar Wotan, de oppergod en vader der Walkuren in Richard Wagners epische cyclus Der Ring des Nibelungen – een evocatie die perfect past bij de monumentale uitstraling en symboliek van het ontwerp. Gegoten in uitzonderlijk hoogwaardig zilver van .950 fijnheid – een zeldzaamheid binnen de Belgische zilversmeedkunst – en gemerkt met het drie-sterren meesterteken van Wolfers Frères, gebruikt tussen 1935 en 1942. Dit maakt de kandelaber niet alleen tot een stilistisch icoon van het interbellum, maar ook tot een zeldzaam verzamelobject van museale allure. Brussel, België, Wolfers Frères, 1935-1942. Keurtekens: meesterteken, 950, Nederlandse importkeuren. Gewicht: 1274,7 gram, 950/1000. Afmetingen (hoogte x breedte x diepte): 13.5 x 27 x 26 x cm.
Kandelaber

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt
Kandelaber