#659 | Lodewijk XV kruidendoos / specerijendoos, Louis-Joseph Lenhendrick, Parijs 1762-1768, zilver

Een prachtige kruidendoos / specerijendoos, uitgevoerd met dubbele deksel waarop een wapenschild op staat gegraveerd. De houder is gebold utigevoerd en staat op een geprofileerd voet. Deze specerijendoos is voor droge specerijen voor op tafel, zoals kruidnagel, peper, mosterd en zout. Deze is vervaardigd door een van de belangrijkste Parijse zilversmeden van de 18e eeuw, Louis-Joseph Lenhendrick. Hij werd op 17 mei 1747 meester, goedgekeurd door Thomas Germain, zelf bekend als 'de koning der zilversmeden en de zilversmid der koningen', bij wie Lenhendrick sinds 1738 in de leer was. In 1777 en 1778 werd Lenhendrick 'Deuxième Grand-Garde en vervolgens Premier Grand-Garde van het Goudsmedengilde. Frankrijk, Parijs, Louis-Joseph Lenhendrick, 1762-1768, keurtekens: charge-keurteken (periode 1762-1768), meesterteken, Minerva 1 herkeur - één deksel los. 346,2 gram, 950/1000. Afm. L 14 cm, B 10 cm, H 6,5 cm.
Lodewijk XV kruidendoos / specerijendoos, Louis-Joseph Lenhendrick, Parijs 1762-1768,

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt