#680 | Pronkmodel Warmwaterketel / Samovar (⬍65 cm), Joseph Germain Dutalis, Brussel circa 1820-1825, zilver

Een uitzonderlijk grote warmwaterketel / samovar (ook wel bekend als tea urn) van maar liefst 65 cm hoog. Het model is uitgevoerd met een afneembaar deksel. In het midden van het deksel bevindt zich een afneembaar gedeelte voorzien van een knop in de vorm van een ananas, het traditionele symbool van gastvrijheid, en een opengewerkt gedeelte die als ventilatieopeningen dienen om de rook te laten ontsnappen. De houder is voorzien van sierlijke handvatten in de vorm van zwanen, het symbool van liefde, trouw, elegantie, zuiverheid en schoonheid. De houder is fraai geaccentueerd met vanuit de binnenzijde ingedrukte nerven. Het tapgedeelte is vormgegeven als een zwanenkop, met een knop ingelegd met parelmoer. Het geheel rust op een vierkant basement met vier klauwvormige poten. Het model is in zijn geheel rijkelijk gedecoreerd met palmetranden, parelranden en bandelwerk. Aan de onderzijde bevindt zich een scharnierende klep waarin het brandbare element kan worden geplaatst. Het binnenwerk is compleet en eveneens in zilver uitgevoerd. Vervaardigd door de bekende edelsmid Joseph Germain Dutalis, hofleverancier van koning Willem I der Nederlanden en later van koning Leopold I van België. Brussel, België, Joseph Germain Dutalis (Brussel, 23 april 1780 - Brussel, 5 december 1852), circa 1820-1825. Keurtekens: gehaltekeur 1, (mogelijk) 19e-eeuws herkenningsmerk (zie Belgische Zilvermerken R. Stuyck, pagina 17, keur 45), waarborgkeur A (kantoor Brussel), meesterteken (afgeslagen keur uit de periode 1815-1832), winkeliersmerk J.G. Dutalis A Bruxelles. Lichte gebruikssporen. Gewicht: 6569,3 gram, 934/1000. Afmetingen (hoogte x breedte x diepte): 65 x 32 x 31 cm.
Samovar / Kraankan ''Pronkmodel''

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt