#719 | Lodewijk XVI tafelgarnituur (2), Joannes Cornelius Hendrickx, Mechelen 1776, zilver

Een zeer prachtige 18e-eeuwse Lodewijk XVI-set bestaande uit een strooibus en een mosterdpot, gedecoreerd met een guirlande-versierde knop, acanthusbladeren, een geweven rand op het onderste stuk van de strooidop/het deksel en, op de gebolde zijde, cartouches met een lauwerkransomlijsting en strikbekroning. In het geheel zijn de stukken geaccentueerd met van binnenuit ingedrukte nerven. De mosterdpot heeft een scharnierend deksel, een tinnen binnenhuls en een S-vormig handvat. De strooibus is voorzien van een afneembare dop met opengewerkte strooigaten. De set is vervaardigd door de bekende en een van de meest getalenteerde 18e-eeuwse Mechelse zilversmeden, Joannes Cornelius Hendrickx (1740–1811). Hij werkte voor een belangrijk Mechels cliënteel en bracht, als een van de meest begaafde Mechelse zilversmeden, een zeer indrukwekkend en divers oeuvre voort. Mechelen, België, Joannes Cornelius Hendrickx, 1776. Keurtekens: stadskeur, meesterteken (H), jaarkeur 76, Etranger herkeur. Klein scheurtje in de bevestiging van de voet naar de houder van de strooibus. Gewicht: 571,5 gram, 934/1000. Afmetingen strooibus (hoogte x diameter): 19 x 7 cm.
tafelgarnituur (2)

Ontvang een melding wanneer dit kavel bijna afloopt
tafelgarnituur (2)